+90 212 909 35 95

Sosyal Medyada Biz}

27 - 29 Nisan tarihleri arasında dernek üyelerimize özel İndirimli Festo Temel Seviye PLC Eğitimi yapılacaktır. Programları tamamlayan Mekatronik Mühendisleri Derneği üyelerine Festo imzalı sertifika verilecektir.
Detaylı Bilgi

1. Anadolu Bölge Kampımız Yapıldı!

1. Anadolu Bölge Kampımız Yapıldı!

3-4 Mart 2018 tarihlerinde derneğimiz adına gönüllü çalışmalarda bulunan üyelerimiz ile 1. Anadolu Bölge Kampımız Konya’da yapılmıştır.

3 Mart Cumartesi günü sabahı Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Fatih DOĞAN’ın açılış konuşması ile başlayan programımız, Sn. DOĞAN’ın derneğimizin kuruluşunu, hedeflerini, kurumsal yapısını aktarması ile devam etti. Ardından davetli konuşmacıların ilgi alanlarına göre belirlenen konularda paylaşımda bulundu.
İlk olarak uzun yıllar sektörde yer edinmiş AkınSoft firmasının önemli başarılara imza atmasının ardından 2017 itibari ile Akınsoft Robotik firmasını kuran Sn. Özgür AKIN, girişimcilikte attığı adımları, tecrübelerini katılımcılarımızla paylaşarak yönetilen soruları cevapladı. Konuşma sonunda Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Fatih DOĞAN, derneğimiz adına Özgür Bey’e teşekkürlerimizi sunarak plaketini taktim etti.
İkinci olarak liderliği, yönetimi ile derneğimize değer katan Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Fatih Doğan’ın eğitmenliğinde Liderlik Eğitimi verilmiştir.
Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Muhammed Ali AKBAL, ekibi ile gerçekleştirdikleri MEKATRON isimli projelerinin ortaya çıkış hikayesini, yürütülen tüm aşamalardan edinilen tecrübelerini aktarmıştır.
Ayrıca Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz Sn. Tahir URAS, kendi girişimleri ve azimleri ile kurdukları URAS Savunma firmasının hikayesini temsilcilerimize aktararak kendi firmasını kurmak isteyen temsilcilerimize yol gösterici bir sunum yapmıştır.

Üçüncü olarak OSR Robotik kurucusu Sn. Ayhan DÜNDAR, girişimcilik hikayesi yanında robotik alanı hakkında düşüncelerini aktararak, katılımcılarımızın sorularını cevaplamıştır.Konuşmalarının ardından Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Muhammed Ali AKBAL, derneğimiz adına Ayhan Bey’e teşekkürlerimizi ileterek plaket takdiminde bulunmuştur.
Dördüncü olarak Hidrokon LTD firmasında Arge Yöneticisi görevini yürüten Sn. Kahraman KÜÇÜK, Mekatroniğin AR-Ge’deki yerinden örneklemelerle bahsedip, Ar-Ge’de gelişim adına eksik kaldığımız noktalarda yapılabilecekler konusunda fikirlerini paylaştı. Yöneltilen soruları cevapladı. Konuşma sonunda Sn. Tahsin ÖCAL, derneğimiz adına Kahraman Bey’e teşekkürlerimizi ileterek, plaket takdiminde bulundu.
Beşinci olarak Sekizli Vinç firmasında Mekatronik Mühendisi olarak görev yapan Sn. Mehmet Emin ÖRS, çalıştığı firmada Mekatroniğin öneminden bahsetti. Yöneltilen soruları içtenlikle cevapladı. Konuşma sonunda Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz Sn. Tahir URAS, derneğimiz adına Mehmet Emin Bey’e teşekkürlerimizi ileterek, plaket takdiminde bulundu.
Cumartesi gününün son konuşmacısı olarak Promed Mühendislik Robotik kurucu ortağı Sn. Mustafa NEİYİ, firmasının gelişimi hakkında tecrübelerini aktararak, robotik alanda da katılımcılarımızın sorularını cevaplamıştır. Konuşmalarının ardından Üniversite Temsilcileri Direktörümüz Sn. Mert GÜLER, derneğimiz adına Mustafa Bey’e teşekkürlerimizi ileterek plaket takdiminde bulunmuştur.
Sektörde çalışan, alanlarında uzman konuşmacılarımızın farklı konularda yaptıkları ufuk açıcı paylaşımların ardından son etkinlik olarak, gün boyu edinilen kazanımlar neticesinde ilerleyen süreçte derneğimizin yapacağı faaliyetlere ışık tutması adına Üniversite Temsilcileri Direktörümüz Sn.Mert Güler koordinasyonunda, belirlenen soruların çözümüne yönelik çalıştay düzenlendi.

4 Mart 2018 Pazar günü Direktörümüz Sn. Mert Güler’in yönetiminde Anadolu Bölgesi’nde bulunan üniversite temsilcileri toplantısı gerçekleştirilerek, dönem içerisinde yapılacak temsilcilik faaliyetleri üzerine istişare edilmiştir.
Etkinliğin sonunda tüm katılımcıların dilek ve önerileri alındı. Ardından Sn. Fatih DOĞAN, 1.Anadolu Kampımızın organizasyonunda destek olan temsilcilerimizin koordinasyonundan sorumlu olan direktörümüz Sn.Mert Güler’e, organizasyon ekibinde yer alan üyemiz Sn. Hasan Hüseyin CİNGÖZ’e ve Sn. Ömer Faruk SARI’ya yönetim kuruluşumuz adına “Teşekkür Belgesi” takdim etti.
Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Fatih DOĞAN, Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Muhammed Ali AKBAL , Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz Sn. Müslüm YILDIZBAKAN ve Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz Sn. Tahir URAS; Bilişim Direktörümüz Sn. Fatih KIZILTAN, Anadolu Bölgesi’nde yer alan üniversite temsilcilerimizin katılımları ile gerçekleşen “1.Anadolu Bölge Kampı” etkinliğimiz tüm katılımcılarımıza katılım sertifikası verilmesi ile son bulmuştur.
Yönetim Kurulumuz adına başta etkinlik organizasyonunda görev alan üyelerimize, değerli konuşmacılarımıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

09 Mart 2018
20 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN