+90 212 909 35 95

Sosyal Medyada Biz}

1. Marmara Bölge Kampımız Yapıldı!

1. Marmara Bölge Kampımız Yapıldı!

17-18 Şubat 2018 tarihlerinde derneğimiz adına gönüllü çalışmalarda bulunan kişiler ile 1.Marmara Bölge Kampımız İstanbul’da yapılmıştır.

17 Şubat Cumartesi günü sabahı Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Ömer Yasin Adıgüzel’in açılış konuşması ile başlayan programımız, Başkan Yardımcımız Sn.Ömer Kaya ve Başkanımız Sn.Ömer Yasin Adıgüzel’in derneğimizin kuruluşunu, hedeflerini, kurumsal yapısını aktarması ile devam etti. Ardından davetli konuşmacıların ilgi alanlarına göre belirlenen konularda paylaşımda bulundu.

İlk olarak uzun yıllar kurumsal, global ve köklü özel firmalarda çalıştıktan sonra, 2017 itibari ile Kaya Robotik firmasını kurarak, girişimciliğe adım atan Sn.Murat Kaya, tecrübelerini katılımcı arkadaşlarla paylaşarak, yönetilen soruları cevapladı. Konuşma sonunda Başkan Yardımcımız Sn.Ömer Kaya, derneğimiz adına Murat Bey’e teşekkürlerimizi sunarak plaketini taktim etti.

İkinci olarak askeri ve sivil olarak kullanılabilir insansız kara araçları geliştiren, Next Horizons firma kurucusu aynı zamanda girişimleri ile pek çok başarı elde eden Sn.Davut Şadoğlu, firmasını ve girişimcilik yolculuğunu üyelerimizle paylaşarak, yönetilen soruları yanıtladı. Konuşma sonunda Saymanımız Sn.Zekeriya Polat derneğimiz adına teşekkürlerimizi ileterek Davut Bey’e plaket takdiminde bulundu.

Üçüncü olarak Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Derneği kurucularından ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan derneğimizde danışmanlık görevini yürüten Dr.Engin Ayçiçek, Mekatronik Mühendislerinin “Endüstri 4.0 Sanayi Devrimi”ndeki yeri ve önemi hakkındaki düşüncelerini aktararak, katılımcıların sorularını cevaplamıştır.Konuşmalarının ardından başkanımız Sn.Ömer Yasin Adıgüzel derneğimiz adına Engin Bey’e teşekkürlerimizi ileterek plaket takdiminde bulunmuştur.

Cumartesi günü son konuşmacımız MIT(Massachusetts Institute of Technology) Fizik Departmanında görev alan Sn.Ferhat Katmış, Mekatroniğin dünyadaki yerinden örneklemelerle bahsedip, gelişim adına teknolojik olarak eksik kaldığımız noktalarda yapılabilecekler konusunda fikirlerini paylaştı. Kendi deneyimlerini ve başarı hikayesini paylaşan Sn.Ferhat Katmış, yönetilen soruları içtenlikle cevapladı. Konuşma sonunda başkanımız Sn.Ömer Yasin Adıgüzel, derneğimiz adına Ferhat Bey’e teşekkürlerimizi ileterek, plaket takdiminde bulundu.

Sektörde çalışan, alanlarında uzman konuşmacılarımızdan, farklı konularda yaptıkları ufuk açıcı paylaşımların ardından üniversite temsilcilerimizin koordinasyonundan sorumlu Sn.Mert Güler, katılımcılarımızın birbirlerini tanıması ve dernek içerisindeki görevlerin öğrenilmesi adına “Temsilci Çemberi” etkinliğini düzenledi.

Temsilci Çemberi”nin ardından çeşitli grup aktiviteleri ve oyunlarla gönüllü faaliyetlerde son derece gerekli, önemli olan ekip çalışmasının önemine vurgu yapılması adına Genel Sekreterimiz Sn.Hatice Pınar Ünal’ın liderliğinde “Yaratıcı Drama” etkinliği yapıldı.

Cumartesi günü son etkinlik olarak, gün boyu edinilen kazanımlar neticesinde ilerleyen süreçte derneğimizin yapacağı faaliyetlere ışık tutması adına Genel Sekterimiz Sn.Hatice Pınar Ünal ve Direktörümüz Sn.Mert Güler tarafından belirlenen soruların çözümüne yönelik çalıştay düzenlendi.

18 Şubat 2018 Pazar günü Direktörümüz Sn.Mert Güler’in yönetiminde Marmara Bölgesi’nde bulunan üniversite temsilcileri toplantısı gerçekleştirilerek, dönem içerisinde yapılacak temsilcilik faaliyetleri üzerine istişare edilmiştir.

Daha sonrasında Festo Türkiye Didaktik Genel Müdürü Sn.Alpay Özkan, kurumsal çalışma hayatı hakkındaki tecrübelerini, kariyer planlamasında nelerin yapılabileceğini ve iş görüşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususları aktararak yönetilen soruları içtenlikle cevaplandırdı. Konuşmanın ardından derneğimiz adına Başkanımız Sn.Ömer Yasin Adıgüzel teşekkürlerimizi ileterek plaket takdiminde bulundu.

Etkinliğin sonunda tüm katılımcıların dilek ve önerileri alındı. Ardından Başkanımız Sn.Ömer Yasin Adıgüzel, 1.Marmara Kampımızın organizasyonunda destek olan temsilcilerimizin koordinasyonundan sorumlu olan direktörümüz Sn.Mert Güler’e, Kamp Direktörümüz Sn.Elif Altun’a, organizasyon ekibinde yer alan üyemiz Sn.Kübra Deveci’ye ve Sn.Abdülsamed Demir’e yönetim kurulumuz adına “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

Yönetim kurulu başkanımız Sn.Ömer Yasin Adıgüzel, Genel Sekreterimiz Sn.Hatice Pınar Ünal,Saymanımız Sn.Zekeriya Polat, Başkan Yardımcımız Sn.Ömer Kaya; Kurumlar ve STK’lar direktörümüz Sn.Nazife Karakoç, Üyelik İlişkileri Direktörlerimiz Sn.Muhammed Burak Bilgiç , Sn.Fatma Zehra Ünal, Sn.Kardelen Aslı Almasulu ve Marmara Bölgesi’nde yer alan üniversite temsilcilerimizin katılımları ile gerçekleşen “1”.Marmara Bölge Kampı” etkinliğimiz Başkanımız Sn.Ömer Yasin Adıgüzel’in tüm katılımcılara katılım sertifikası vermesi ile son bulmuştur.

Yönetim Kurulumuz adına başta etkinlik organizasyonunda görev alan üyelerimize, değerli konuşmacılarımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

22 Şubat 2018
88 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Dernek çalışmalarımızdan ve mesleki gelişmelerden haberdar olmak için abone olunuz!

Abone Amacı:

* Ücretsiz – Ücretli Eğitim,
* İş ve Staj,
* Proje Çalışmaları,
* Fuar ve Üniversite Çalışmaları,
* Ücretsiz – Ücretli Teknik Gezileri,
* Alanımızla Alakalı Güncel Gelişmelerin bilgilendirmesi amaçlanmaktadır.

Abone Ol