13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Yerimizi Aldık.

Destekleyicisi olarak yer aldığımız 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması bu yıl 10-12 Nisan tarihlerinde Samsun’da gerçekleştirildi. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen 12 farklı kategoride 6000 yarışmacı ve 3849 robotun yarıştığı yarışmada binlerce misafir ağırlandı. Yarışma dahilinde; Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Prof. Dr. Nihat Akkuş, İstanbul İl Temsilcimiz Sn. Abdülsamed Demir ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Temsilcimiz Sn. Müslüm Yıldızbakan’ın bulunduğu standımızda, 2 gün boyunca mesleğimizi tanıtıp gençlerimizin heveslerini paylaştık.

Akabinde Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk,  MEB Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Sn. Ertuğrul Geçgil ve FESTO Didaktik Genel Müdürü Sn. Alpay Özkan standımızı ziyaret ettiler.

Bu organizasyonda yer alarak gençlerimize ve miniklerimize mekatroniği aşılamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

İlgili Yazılar

Telegram Kanalı

Bundan sonra eğitim, staj, iş ilanı ve etkinliklerimizin olduğu tüm duyuruları öncelikli olarak telegram kanalımızdan paylaşılacaktır.Telegram kan...