2. Olağan Genel Kurul

2. Olağan Genel Kurul 15.08.2019 tarihili toplantıda yeter sayı sağlayamadığı için;
24.08.2019 Cumartesi günü saat 09:00‘da İstanbul Teknopark Konferans Salonu‘nda (Sanayi, Teknopark Blv İstanbul Teknoloji Geliştirme Bölgesi No:1, 34906 Pendik/İstanbul, Türkiye) gerçekleşti.
Gündem maddelerini takiben;
1. Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
2. Divan Heyeti Seçimi
3. Yoklama ve yeter sayısının tespiti
4. Toplantı gündeminin varsa değişiklik önerileriyle görüşülmesi ve onaylanması
5. 2016-2019 dönemi Yönetim Kurulu Çalışma Raporunun okunması, görüşülmesi
6. 2016-2019 dönemi Yönetim Kurulu Gelir /Gider Çizelgesinin okunması, görüşülmesi
7. Yönetim Kurulunun İbra edilmesi
8. Varsa Tüzük değişikliğinin okunması, görüşülmesi ve onaylanması
9. Gelecek dönem Yönetim Kurulu adaylarının tespiti ve söz hakkı verilmesi
10. Gelecek dönem Yönetim Kurulu Asil ve Yedek üyelerin seçimi
11. Gelecek dönem Denetim Kurulu Önerisinin görüşülmesi
12. Gelecek dönem Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelerin seçimi
13. Gelecek dönem Çalışma planı ve tahmini bütçenin okunması, görüşülmesi ve oylanması
14. Dilek ve temennilerin alınması gerçekleşmiş ve kapanış yapılmıştır.
Genel kurulda;
2016 – 2019 Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ömer Yasin Adıgüzel, başkanlık seçimine adaylığını koymuştur ve seçilerek tekrardan 2019 – 2022 Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.
2016 – 2019 tarihlerinde görev alan Yönetim kurulu oylama sonucu ibra edilmiştir.
*YENİ YÖNETİM KURULU*
Asil;
1.Ömer Yasin Adıgüzel
2.Ömer Kaya
3.Fatih Doğan
4.Zekeriya Polat
5.Şükrü Yıllar
6.Alpay Özkan
7.Zeynep Dereli
8.Sadettin Dalgıç
9.Prof.Dr.Nihat Akkuş
10.Prof.Dr.Şahin Yıldırım
11.Prof.Dr. Raif Bayır
12.Dr. Engin Ayçiçek
13.Sabri Yıldız
Yedek;
1.Ahmet Gündoğmuş
2.Mert Güler
3.Elif Altun
4.Abdülsamed Demir
5.Ceren Taçyıldız
6.Tahir Uras
7.Muhammed Burak Bilgiç
8.Hasan Hüseyin Cingöz
9.Cihan Berk Alakuzu
10.Gizem Carlar
11.Ali Aydın Küçükçöllü
12.Ozan Damcı
13.Emre Pehlivanlı
*YENİ DENETİM KURULU*
Asil;
1.Ata Şenlikçi
2.Hakan Başargan
3.Muhammed Ali Akbal
Yedek;
1. Nihan Yapıcı
2. Müslüm Yıldızbakan
3. Göktuğ Akkuş
Genel kurul esnasında;
Ömer yasin ADIGÜZEL “Bu yola platformla 2010 yılında çıktığımda tek başıma olduğumu düşünmüştüm. Fakat geçtiğimiz 9 yılda binlerce kişiyle çalışma şansı yakalayıp mesleğimizi gelişimini tamamlamış ülkelerdeki gördüğü değeri ve teknolojiye yapabileceği katma değerli ürünlerin önderliğini yapabilecek bir mühendislik olması için uğraşıyoruz. Türkiye’de Mekatronik alanında ilk ve tek ‚Sivil Toplum Kuruluşu‘ olmanın verdiği gururla geçtiğimiz 3.5 yılda 378 tane etkinlik, 300’ün üzerinde kişiye alanımızda önde gelen firmalarıyla eğitim organize edip ücretsi yada çok düşük ücretli eğitim almalarını sağladık. 500’e yakın üye sayımızla bir çok kişiyi işe ve staja yerleştirdik. Önümüzdeki 3 yıllık süre zarfında öncelikli planımız mesleğimizin hakettiği noktaya taşımak olacaktır. Bunun için en çok merak edilen imza sorunu ile alakalı ilgili kurumlara başvurumuzu yaptık. Sonucun lehimize olması ve Asansör Avan Proje’lerine meslektaşlarımızın imza atması için girişimde bulunduk. Yine önümüzdeki 3 yılda devlet kadro atamalarında mekatronik mühendislerinin daha fazla yer alması için vargücümüz çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu çalışmaları daha profesyonel ve güçlü yürütebilmek için yönetim kurulumuzda sektörümüzün önde gelen firma yöneticileri ve alanında başarılı akademisyen hocalarımızı dahil ettik. Yeni dönemde yönetimsel yaşadığımız sorunlarıda gidererek daha sağlıklı bir yönetim modeliyle çok güçlü çalışmalara imza atacağımızdan hiç bir şüphem bulunmamaktadır. Geçmiş dönemde destek olan tüm kardeşlerime ve gelecek dönemde destek olacak tüm dostlarıma teşekkürü bir borç biliyor. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”
Ömer KAYA “2016 Ağustos tarihinden itibaren başkan yardımcılığı görevinden ve sizlerle bir arada beraber etkinlik & çalışma yapmaktan keyif aldım. Bundan sonraki dönem yapacağımız faaliyetlerden şüphem yok.”
Zekeriya POLAT “Geçtiğimiz dönem içerisinde yaptığımız çalışmaları titizlik ve şeffaflık üzerine kurguladık. Yaptığımız çalışmaların sonuçları gösteriyor ki amacımıza ulaşarak gelecek döneme ibra edilmiş bir yönetim bıraktık.”
Fatih DOĞAN “Büyüme ve gelişme süresinde çok detaylı çalışmalar yaptık. Yaptığımız faaliyetler ve ekip oluşturmada ulusal topluma hizmet sağladığımızı unutmadan, tüm mekatronik mühendislerine hitaben çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimize inanıyoruz.”
Nihat AKKUŞ “Derneğin oluşum safhasından itibaren genç çalışma arkadaşlarımın daim destekçisi oldum ve olmaya devam edeceğim. Akademik camiada yaptıkları çalışmaların önemli etkisi olduğuna inanıyorum.”

İlgili Yazılar

ELEKTRİKLİ VE OTONOM ARAÇLAR KONFERANSI

İklim değişikliğinin küresel etkilerinin gözle görünür olduğu bugünlerde insanlık sera gazı emisyonlarını azaltmakta ve bununla birlikte şehir merkezl...