+90 212 909 35 95

Sosyal Medyada Biz}

“Endüstriyel Akışkan Ölçüm ve Kontrolü” Eğitimi

“Endüstriyel Akışkan Ölçüm ve Kontrolü” Eğitimi

Kırklareli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü, SMS TORK ve Mekatronik Mühendisleri Derneği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Endüstriyel Akışkan Ölçüm ve Kontrolü” etkinliğimizi Kırklareli Üniversitesi’nde gerçekleştirdik.

Düzenlenen eğitimde; Ülkemizin ilk yerli solenoid vana, pnömatik aktüatör, pnömatik pistonlu vana, patlaç valf ve elektrikli aktüatör imalatçısı firması SMS TORK’un Yönetim Kurulu Başkanı Enver KAYA ve AR-GE Müdürü Yaşar MUTLU eğitimci olarak katıldı. Seminerde Derneğimiz hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Eğitimin ilk konuşmacısı SMS TORK AR-GE Müdürü Yaşar MUTLU, firmalarının akışkan kontrol ürünleri üretimi yaptığını belirterek kontrol yapılabilmesi için de ölçüm yapmanın gerektiğini söyledi. MUTLU, şöyle konuştu: “Ölçüm elemanları genel olarak debi, akış, basınç, sıcaklıktır. Ph ve gaz ölçümü gibi elemanlar da var. Belli noktalarda ölçümler yapıyoruz. Bunları kontrol ederek desteklememiz gerekiyor. Kontrol için selenoid vanalar, pnömatik pistonlu vanalar, kelebek vanalar, küresel vanalar, bıçaklı vana gibi ekipmanları kullanıyoruz.”

“Firma olarak düşüncemiz; ülke olarak mevcut durumdan daha yukarıya nasıl çıkabiliriz diye çalışmaktır” diyen SMS TORK Yönetim Kurulu Başkanı Enver KAYA ise, sektörde 37 yıldır faaliyet gösterdiğini belirterek bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan KAYA; düşünerek, araştırarak ve soru sorarak öğrenmenin önemine dikkati çekti.

“Endüstriyel Akışkan Ölçüm ve Kontrolü” etkinliği günün anısına teşekkür belgesi takdim edilmesiyle tamamlandı.

Etkinliğimizin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyerek yanımızda olan Kırklareli Üniveritesi’ne, Kırklareli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü’ne derneğimiz adına teşekkür ederiz.

 

11 Mayıs 2017
288 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Dernek çalışmalarımızdan ve mesleki gelişmelerden haberdar olmak için abone olunuz!

Abone Amacı:

* Ücretsiz – Ücretli Eğitim,
* İş ve Staj,
* Proje Çalışmaları,
* Fuar ve Üniversite Çalışmaları,
* Ücretsiz – Ücretli Teknik Gezileri,
* Alanımızla Alakalı Güncel Gelişmelerin bilgilendirmesi amaçlanmaktadır.

Abone Ol